KulturaRoudnice.cz

V první anketě FRKu hlasující rozhodli, že ve středu 12. dubna promítneme dokumentární film Kuciak: Vražda novináře. Ve středu 26. dubna to bude životopisné drama Korzet. Po sečtení on-line hlasů i odevzdaných anketních lístků první titul získal 35 % hlasů a druhý 32 % hlasů. Již nyní můžete vybírat filmy, které promítneme v květnu.

Tituly promítané v rámci FRKu doplňují filmovou nabídku našeho kina o festivalové a kritiky ceněné kousky českých i zahraničních tvůrců. Aktuálně můžete hlasovat o titulech, které promítneme 10. a 24. května. A to přímo na této stránce, nebo osobně v IDC Podřipska a Caffé Říp. Pro květen jsme vybrali do ankety tyto tituly:

Víly z Innisherinu - 16 let po diváky i kritikou ceněném titulu V Bruggách přináší režisérsko-herecké trio Martin McDonagh, Collin Farrel a Brendan Gleeson další osobitý, dějový, jednoduchý, ale emocemi nabitý příběh. Ten se odehrává na odlehlém ostrově západně od pobřeží Irska ve 20. letech 20. století a sleduje celoživotní přátele Pádraica (Farrell) a Colma (Gleeson). Jednoho dne se Colm rozhodne jejich přátelství prostě ukončit - s ambicí, aby po něm na světě něco zůstalo chce skládat hudbu a potřebuje k tomu klid, který mu jeho prostoduchý kamarád Pádraic, jehož svět se točí kolem milované oslice a poníka, narušoval. Smutný a zmatený Pádraic se však s takovým rozhodnutím odmítá smířit... Film získal mj. cenu za nejlepší scénář (autorem je McDonagh) na MFF v Benátkách a s devíti nominacemi byl jedním z favoritů letošních Oscarů.

Arvéd  - Drama Vojtěcha Maška vypráví o tom, kam až jsme schopni zajít, abychom dosáhli svého cíle. Jiří Arvéd Smíchovský byl ochoten jít až k hranicím samotného pekla. Jeho život a smrt jsou dodnes obestřeny mnoha tajemstvími. Za války jako nacistický konfident zachránil před koncentračním táborem Štěpána Plačka. Po válce se jejich role otáčí, Plaček splácí dluh a zařídí, že soud za spolupráci s nacisty nepožaduje pro Arvéda smrt, ale odsuzuje jej pouze na doživotí. Tím však vzájemné služby nekončí. Plaček jako vyšetřovatel StB využívá Arvéda ke svým cílům - k usvědčování nepohodlných osob. Za jeho služby mu oplácí výhodami prominentního vězně a především Arvédovou největší drogou – vzácnými okultistickými knihami ze zkonfiskovaných knihoven. Arvéd a Plaček rozehrávají šachovou partii. Hra o duši vstupuje do finále. Tento „uhrančivý životopisný debut, jaký tu ještě nebyl“ ocenilo Sdružení české filmové kritiky cenou Film roku 2022. Film Arvéd si odnesl tři sošky Český lev 2023, přičemž z výhry se zaslouženě radoval Michal Kern, který vyhrál cenu za Nejlepšího herce v hlavní roli.

The Doors: Final Cut (restaur.) - V digitálně restaurovaném režisérském sestřihu se v roce 2023 vrací do kin portrét skupiny The Doors režiséra Olivera Stonea. Vzestupy i pády slavné skupiny The Doors a jejího zpěváka Jima Morrisona – rebela a génia, který se za dvacet sedm let svého života stal legendou. Vynikající herecký výkon Vala Kilmera v hlavní roli je doprovázen skvělou hudbou a největšími hity The Doors.

Rande na oko - Letní komedie o přátelství a přijetí sebe sama vypráví příběh zakřiknutého Eddieho a nezávislé Amber. Dvojice kamarádů se rozhodne předstírat romantický vztah, aby umlčeli spekulace o své sexualitě – na irském maloměstě v polovině devadesátých let totiž není pro jakoukoliv odlišnost místo. Spiklenecký pakt má trvat do maturity. Poté se Amber plánuje přesunout do liberálního Londýna, kde bude moci svobodně žít a rozvíjet svou vášeň pro hudbu. Eddie si ale svou orientaci odmítá naplno přiznat a hodlá svou budoucnost zasvětit službě v armádě stejně jako jeho otec. Pomůže mu Amber odpoutat se od předsudků okolí? 

Hlasovat můžete vždy do 15. dne předchozího měsíce, tedy tituly na měsíc květen do 15. dubna.

Anketa


Vybíráme filmy na 10. a 24. května

Hlasujte, abyste viděl(a) průběžné výsledky.

Víly z Innisherinu
Hlasovat
Arvéd
Hlasovat
The Doors: Final Cut
Hlasovat
Rande na oko
Hlasovat

Nejhorší člověk na světě

středa 29. 3. 2023
19:00

Kulturní dům Říp a 3D kino,
Předprodej: 140 Kč

Kuciak: Vražda novináře

středa 12. 4. 2023
19:00

Kulturní dům Říp a 3D kino,
Předprodej: 140 Kč

Korzet

středa 26. 4. 2023
19:00

Kulturní dům Říp a 3D kino,
Předprodej: 140 Kč